Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Czy zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies? OK

O kamienicy
Jedna z pierwszych awangardowych kamienic w Poznaniu. W swej architekturze powoli odchodząca od egzaltowanej XIX-wiecznej secesji. Zawiera zarówno cechy neoromańskie jak i modernistyczne geometryczne kształty.
W roku 1906 niezwykle funkcjonalna i nowoczesna – bez oficyny, z ogólnodostępnym zazielenionym podwórkiem, w części frontowej z zadbanymi tzw. „przedogródkami”, a wewnątrz z klatką zwieńczoną imponującym świetlikiem.
Znając jej wartość i wkład w historię miasta Poznania, postawiliśmy przed sobą jasny cel: szanując klimat dawnych lat – dostosować jej funkcjonalność na miarę standardów XXI wieku. Dlatego eksponując to co najcenniejsze (m.in. zabytkową klatkę schodową, hol oraz oryginalne drzwi wejściowe) – równocześnie wprowadziliśmy szereg praktycznych udogodnień dla mieszkańców.
Jesteśmy przekonani, iż przeprowadzona modernizacja przywróciła jej dawny blask a mieszkańcy w pełni wykorzystają współczesną użyteczność obiektu.

Grottgera 15

Opis inwestycji

To co wyróżnia Grottgera 15 spośród wielu innych rewitalizacji – to rozmach przedsięwzięcia i standard wykończenia. Podkreśliliśmy najważniejsze historyczne cechy budynku (pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków odrestaurowując zabytkową klatkę schodową, hol wejściowy, okna, elewację oraz bezpośrednie otoczenie budynku) – jednocześnie zapewniając możliwie maksymalny komfort użytkowania.

Grottgera 15

Stan inwestycji

Nie chcieliśmy ani wizualnie, ani funkcjonalnie „na siłę” przenosić się do przełomu XIX/XX w. – wykorzystaliśmy potencjał kamienicy dostosowując ją do współczesnych realiów:

- w miejscu dawnej gospodarczej klatki schodowej zamontowaliśmy nowoczesną windę
- budynek uzbrojony został w światłowodową instalację teleinformatyczną
- budynek został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej (Veolia)
- do każdego mieszkania przynależy piwnica.

-Zamontowano wysokiej klasy systemy p-poż.

- wszyscy mieszkańcy mają do dyspozycji rowerownię/wózkarnię.

-Budynek został uzbrojony w system monitoringu wraz z wideodomofonami .

Grottgera 15

Lokalizacja

Kamienica położona jest w historycznym kompleksie mieszkalnym Johow-Gelände, przez znawców architektury zwanym „kawałkiem Berlina w Poznaniu”.

Zarówno 112 lat temu jak i obecnie jest to najbardziej prestiżowa i pożądana lokalizacja na Łazarzu. W najbliższej okolicy zlokalizowane są popularne miejsca rekreacyjne (park Wilsona; Palmiarnia; park Kasprowicza-Arena), liczne punkty usługowo-handlowo-restauracyjne (City Park; MTP) 

Nieruchomość bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Poznania. Dogodny dojazd zapewnia komunikacja publiczna (zarówno tramwajowa jak i autobusowa) a ścisłe centrum miasta zlokalizowane jest zaledwie 3 km od kamienicy.

zobacz na mapie

Mieszkania w ofercie

nr oferty status metraż pokoje piętro cena więcej
4 wolne 48,73 m2 1 PARTER 429 000 szczegóły
5 wolne 68,62 m2 2 PARTER 604 000 szczegóły
6 wolne 99,21 m2 3 PARTER 874 000 szczegóły
11 wolne 44,49 m2 3 1 401 000 szczegóły
15 wolne 68,03 m2 3 1 645 000 szczegóły
21 wolne 45,89 m2 3 2 413 000 szczegóły
24 wolne 59,19 m2 2 2 562 000 szczegóły
31 wolne 45,81 m2 3 3 415 000 szczegóły

Zostańmy w kontakcie

Zainteresowała Państwa nasza oferta? Prosimy o wiadomość. Niezwłocznie odpowiemy na wszelkie pytania.